Veri Kurtarma HizmetleriVeri Kurtarma

Hard Disk (Sabit Disk) bilgisayarda bilgilerin kalıcı olarak saklanmasını sağlayan donanımdır. Her ne kadar kalıcı olarak saklansa da yazılım ya da donanım kaynaklı sebeplerden kaydettiğiniz bilgilere ulaşmanız mümkün olmayabilir. Burada önemle vurgulamak istediğimiz veri kaybının söz konusu olmadığıdır. Donanımsal ya da yazılımsal sorunlardan dolayı ulaşamıyorsunuz demektir. Bunun da tek çözümü işi uzmanlarına bırakmaktır.


Ulaşamadığınız veriler, şirket bilgileriniz, ticari program bilgileri veya veri tabanları, düğün fotoğraflarınız, çocuğunuz doğum günü fotoğrafları, ofis dosyalarınız, müzik veya video arşivleriniz hatta bir MAC bilgisayarda çalışıyorsanız, tasarım veya video dosyalarınız da olabilir. Sizler için önemli olan bu verileri ucuz yöntemler kullanarak riske atmamak gerekiyorDonanım Kaynaklı Veri Kayıpları

Hard disk üzerinde bulunan manyetik plakaların fiziksel olarak zarar görmesi sonucu veri kaybı oluşur. Peki, nasıl anlaşılır manyetik plakaların zarar görüp görmedikleri? Bunun için cihazınızın içi açılması gerekir ve bu işlem temiz oda laboratuvarlarında, anti statik ortamda ve düşük ışık altında yapılması gerekmektedir.


Cihazın içini açmak kolay bir işlemdir ancak gerekli kontrollerin uygun ortam ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir çünkü eğer manyetik plaka zarar görmemiş ise, yapacağınız herhangi müdahale ciddi veri kaybına sebep olabilir.


Yazılım Kaynaklı Veri Kayıpları

Yazılım kaynaklı veri kayıpları daha çok veriye o an ulaşamıyorsunuz demektir. Buna sebep olan başlıca sebepler aşağıdaki gibidir.


  • İşletim sistemin çökmesi
  • Elektrik kesintileri
  • Yanlışlıkla silinmeler
  • Disk bölümünün silinmesi
  • Yanlışlıkla format atılması
  • Virüs kaynaklı
Veri Kurtarma Hizmetleri

Veri Kaybı Nedir?

Veri kaybı genellikle aşağıdakilerden bir veya daha fazlasının görülmesidir:


  • Daha önce çalışan bir bilgisayar sistemindeki veya yedeklemedeki herhangi bir veriye erişememe
  • Dosyaların yanlışlıkla silinmesi veya veri kontrol yapılarının üzerine yazılması
  • Cihazın anormal çalışmasından veya arızadan dolayı bozulan veya erişilemeyen dosyalar

Veri Kurtarma Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Lütfen Bize Ulaşın!

* Daha hızlı ve detaylı teklif almak için lütfen e-mail ile ulaşınız

[email protected]
0216 606 43 23